O mnie

Kilka słów o mnie:

Mam na imię Adam Rusiłowicz i jestem prawnikiem. Od 2016 roku współpracuję z Fundacją Konsumentów, gdzie pełnię funkcję kierownika ds. prawnych.

Poza tym prowadzę prywatną praktykę prawną, której paradygmatem jest stawanie po słabszej stronie sporu – konsumentów, poszkodowanych, uprawnionych do alimentów i nie tylko.

Poza wykształceniem i doświadczeniem prawniczym mam za sobą niekrótki epizod dziennikarski, więc dołożę wszelkich starań, aby teksty na blogu były napisane poprawnie i zrozumiale dla osób zainteresowanych. Jestem też przedsiębiorcą, co pozwala mi opierać swoje osądy nie tylko na literze prawa, ale także na zrozumieniu motywacji przedsiębiorców. Cenię sobie praktyczność i użyteczność prawa. Teksty na tym blogu mają pomóc odpowiedzieć na pytania w drobnych i dużych sprawach konsumenckich, a także zarysować sposób działania i rozwiązywania problemów w codziennym życiu.

W razie pytań zapraszam do kontaktu pod adresem e-mail: kontakt@blogdlakonsumenta.pl

Gościnnie, poza blogiem:

Jako ekspert w wypowiedzi dla Gazety Wyborczej:  Katusze z powodu usterek. Ledwie kupili mieszkania, a już mają grzyb na ścianie i zerwane podłogi

Artykuł nt. rękojmi na nieruchomości dla muratorplus.pl: Rękojmia za wady nieruchomości. Prawa nabywcy w ramach rękojmi deweloperskiej

Wywiad dla Kasi Biskup z serwisu piesologia.pl – nt. praw osób kupujących pieski: Prawa przy kupnie psa

O wznowieniu usług w trakcie epidemii dla Fundacji Konsumentów: Wznowienie usługi w trakcie epidemii, czy muszę się zgodzić na nowy termin?

O możliwościach prawnych narzeczonych w trakcie pandemii dla slubnaglowie.pl: 1 i 2

Moje teksty lub cytaty znajdziecie także w innych publikacjach w wyżej wymienionych miejscach a także prasie drukowanej.